NOWE BERLINGO

NOWE-BERLINGO-citroen-auto-gazda-slaskie.png

ODKRYJ MOŻLIWOŚCI NOWEGO CITROËNA BERLINGO! Zapraszamy do kontaktu.

Odpowiemy w ciągu 24 godzin.

 nowy-citroen-berlingo-van-auto-gazda-śląsk.png

Nowy Citroën Berlingo – kolejna odsłona kultowego kombivana, który swój początek miał w 1996r. Trzecia generacja  kontynuuje cykl prostego, a zarazem multifunkcjonalnego samochodu, który w ciągu kilkunastu lat był zarówno towarzyszem rodzinnych wypraw, jak i niezawodnym partnerem biznesowym. Dziś kontynuuje spójną stylistykę marki Citroën, dodając nowemu  Berlingo  świeże spojrzenie i zadziorny charakter. Zobacz na żywo Nowego Citroëna Berlingo w salonach Citroën Auto-Gazda w Katowicach, Gliwicach, Bielsku-Białej oraz w Pszczynie!      

 

Nowy Citroën Berlingo – kontynuacja fenonemu modelu

Citroën Berlingo.  

 

NOWY-CITROËN-BERLINGO-rodzinny-samochód-citroen-auto-gazda-śląskie.jpgOd początku Citroën Berlingo wprowadził wiele innowacji w segmencie kombivanów, dzięki którym wyróżnił się swoją odmiennością, wyznaczając tym samym nowe standardy pod względem wszechstronności i funkcjonalności. Jednym z przykładem tej funkcjonaloności jest wprowadzenie trzech, niezależnych tylnych siedzeń, podsufitowego schowka Modutop® lub otwieranej tylnej szyby. Takie rozwiązania były strzałem w dziesiątkę i  okazały się niezwykle korzystne dla jego stylistyki, komfortu i właściwości jezdnych. W 2017 r. sprzedano 165 000 egzemplarzy samochodów osobowych i użytkowych drugiej generacji, której produkcja rozpoczęła się w 2008 r.

Wynik ten był lepszy niż w rekordowym 2016 r. W 2017 r. Citroën Berlingo stał się najlepiej sprzedającym się modelem marki w 17 krajach. Dziś jest drugim w rankingach sprzedaży modelem Citroëna po C3, a w Europie drugim najlepiej sprzedającym się modelem kombivana i należy do pierwszej trójki w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. W sumie od chwili wprowadzenia na rynek w 1996 r. wyprodukowano ponad 3,3 miliona egzemplarzy tego modelu.

 

Nowy Citroën Berlingo – dla kogo?

Trzecia generacja Berlingo w wersji osobowej Citroën odsłania ważny model zarówno dla marki, jak i dla segmentu, którego był inicjatorem. Samochód uniwersalnie dostosowuje się do potrzeb zarówno młodych rodzin z dziećmi, ale również seniorów, którzy cenią sobie komfort i przejrzystość podczas jazdy, czyniąc samochód idealnym partnerem w prowadzeniu aktywnego stylu życia. Miłośnicy Berlingo szukają w nim przestronności, funkcjonalności i prostoty, zachowując jednocześnie nietuzinkową stylistykę i nutę nowoczesności. Pod względem stylu i komfortu nowy Citroën Berlingo jest odpowiedzią na nowe hasło marki „Inspired By You”.

NOWE-BERLINGO-2018-citroen-auto-gazda-bielsko.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy Citroën Berlingo – nowy wygląd!

Nowe Berlingo nawiązuje do C3 Aircross z charakterystycznymi nakładkami ochronnymi Airbump. Sylwetkę samochodu cechuje krótki i wysoki przód, który jest zapowiedzią nowej, większej przestrzeni w kabinie. Mocne przesunięcie przedniej osi do przodu było możliwe dzięki zastosowaniu zupełnie nowej, lekkiej i sztywnej platformy EMP2.  Jest lżejsza, dzięki czemu samochód staje się oszczędniejszy, a jednocześnie zwiększa się ładowność. Ma być także zwrotniejszy od swojego poprzednika.

NOWY-CITROËN-BERLINGO-wnętrze-citroen-auto-gazda-bielsko.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drzwi boczne przesuwne i uchylna tylna szyba.

Nowy Citroën Berlingo jest wyjątkowo łatwy w użytkowaniu, dzięki drzwiom bocznym przesuwnym. Szerokość drzwi została zoptymalizowana, aby ułatwić dostęp do wnętrza samochodu. Tylną szybę można uchylić, co maksymalnie upraszcza dostęp do części bagażowej samochodu.

 

bagażnik-nowy-citroen-berlingo-2018-auto-gazda.png

 

Płaska podłoga - optymalna konfiguracja.

Wnętrze Nowego Citroëna Berlingo można dostosować do aktualnych potrzeb pasażerów - tylne fotele można złożyć osobno lub razem, uzyskując płaską podłogę. W długości XL, przy złożonym fotelu pasażera z przodu, uzyskuje się w ten sposób 4000 litrów pojemności ładunkowej i ponad 3 metry długości użytkowej. Tylną półkę osłaniającą bagażnik montuje się na jednym z dwóch poziomów. Pierwszy z nich to klasyczna, wysoka pozycja, drugi – niższy – umożliwia dogodny podział przestrzeni bagażowej. Półka znosi obciążenie do 25 kg i jest łatwo dostępna dzięki uchylnej szybie w pokrywie bagażnika. Zdemontowaną półkę ustawia się pionowo za tylnym rzędem foteli.    konfiguracja-bagażnik-nowy-citroen-berlingo-2018-auto-gazda.png

   

Nowy Citroën Berlingo - dwie wersje nadwozia.

nowe-berlingo-dwie-wersje-nadwozia-auto-gazda.jpg

Nowy Citroën Berlingo będzie dostępny w dwóch wersjach długości nadwozia. Podstawowa wersja M jest o dwa centymetry dłuższa od modelu poprzedniej generacji – mierzy 4,40 m przy rozstawie osi 2,78 m i bagażnikiem o pojemności 775l. Wydłużony wariant XL zyskał 35 cm, dając w sumie 4,75 m długości przy rozstawie osi 2,97 m. Bagażnik w tej wersji oferuje 1050 litrów. Obydwie wersje Citroena Berlingo występują w konfiguracji pięcio- i siedmioosobowej. Przestrzenią można dowolnie konfigurować, a to dzięki modułowej konstrukcji z trzema niezależnymi, wyjmowanymi tylnymi fotelami.

długości-nowy-citroen-berlingo-2018-auto-gazda-8.jpg

nowy-citroen-berlingo-wymiary-nadwozia-auto-gazda-śląsk.PNG

NOWY-CITROËN-BERLINGO-wnętrze-citroen-auto-gazda-pszczyna.jpg

 

 

Multifunkcjonalność zobowiązuje, dlatego w nowym Citroënie Berlingo nie mogło zabraknąć mnóstwo schowków umieszczonych wszędzie tam, gdzie można byłby się ich spodziewać. Jest ich łącznie 28, a ich łączna pojemność wynosi 186 litrów! W samej części nad pasażerami – Modutop – wygospodarowano 92 l przestrzeni w różnego rodzaju skrytkach.

 

 

 

 

 


 

 

Nowy Citroën Berlingo - prosty, a zarazem zaskakujący design.

nowe-berlingo-citroen-auto-gazda-katowice-bielsko-pszczyna-gliwice.jpg

Nowego Citroëna Berlingo nie można pomylić z żadną inną marką – na pierwszy rzut oka można zauważyć charakterystyczny znaczek marki  Citroën, który rozciąga się przez całą maskę, tworząc unikalny wygląd grilla. Chromowane przedłużenia otaczają światła, które znamy dobrze z innych modeli marki, takich jak C3, czy  C3 Aircross. Nowy Berlingo otrzymał trochę więcej ekspresji, tworząc wyższą i bardziej zwartą maskę silnika, charakterystyczny pas przedni z dwupoziomowym układem świateł i przednią szybą, zapewniającą więcej światła i przestrzeni we wnętrzu.

 

Dach wykończony jest funkcjonalnymi relingami, boki ozdobiono stylowymi panelami Airbump®, dającymi ochronę przed niepożądanymi otarciami. Śmiały, wyrazisty, energiczny – taki właśnie jest nowy Citroën Berlingo!

 

 

 

Nowy Citroën Berlingo - liczne możliwości personalizacji!

Nowy Citroën Berlingo nie tylko zachwyca wyglądem, ale i kolorem! W palecie kolorów nadwozia Nowego Citroëna Berlingo znajdzie takie kolory, jak:

  • Blanc Banquise
  • Gris Artense
  • Aqua Green
  • Noir Onyx
  • Gris Platinium
  • Rouge Ardent
  • Sable
  • Deep Blue

nowy-citroen--berlingo-kolory-nadwozia-auto-gazda-katowice.png

Uzupełniają ją pakiety Pack Color i wstawki w kolorach Blanc lub Orange wokół reflektorów przeciwmgłowych i na listwach bocznych.

Nowy Citroën Berlingo wyróżnia się kolorystyką w Pakiecie Look XTR. W pakiecie tym przewidziano obudowę lusterek bocznych Noir Onyx, listwy ochronne w kolorze nadwozia na zderzaku z przodu i z tyłu, a także tonację kolorystyczną wnętrza Wild Green, z pomarańczowymi paskami na tapicerce. W Nowym Berlingo mamy również do wyboru wnętrze Mica Green oraz Metropolitan Grey.

tonacje-wnętrza-nowy-citroen-berlingo-2018-auto-gazda.png

 

Trzy niezależne fotele identycznej szerokości!

Każdy pasażer siedzący z tyłu może cieszyć się równym komfortem jazdy, dzięki trzem niezależnym fotelom identycznej szerokości. W obu wersjach długości, zarówno pięcio, jak i siedmioosobowej, pasażerowie siedzący z tyłu mają dużo miejsca na wysokości kolan. Każdy z trzech tylnych foteli można indywidualnie złożyć równo z podłogą. Wszystkie są wyposażone w system mocowania Isofix i-size.

NOWE-BERLINGO-2018-wnętrze-citroen-auto-gazda-gliwice.jpg

 

Nowy Citroën Berlingo - bogate i funkcjonalne wnętrze!

Funkcjonalność musi wiązać się prostotą, a proste rozwiązania są najlepsze! W kabinie Nowego Citroëna Berlingo znajdziemy charakterystyczną dla marki stylizację, oszczędną w formie, ale niezwykle praktyczną deskę rozdzielczą, wyposażoną w liczne, pomysłowe schowki.

 

NOWY-CITROËN-BERLINGO-wnętrze-citroen-auto-gazda-katowice.jpg

NOWE-BERLINGO-2018-wnętrze-citroen-auto-gazda-katowice.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWE-BERLINGO-2018-panoramiczny-dach-citroen-auto-śląskie.jpg

 

Cechą charakterystyczną dla kombivanów jest podwyższone stanowisko kierowcy i pasażerów, gwarantujące lepszą widoczność oraz komfort prowadzenia. Duża przeszklona powierzchnia w Nowym Citroënie Berlingo zapewnia doskonałą widoczność otoczenia samochodu w promieniu 360° i pozwala cieszyć się pełnym światła wnętrzem. Do równomiernego doświetlenia kabiny przyczynia się także przeszklony dach panoramiczny, z elektrycznie sterowaną roletą.

Jak każdy Citroën, Nowe Berlingo wpisuje się w ramy programu Citroën Advanced Comfort®. Każda przejażdżka to czysty relaks w najlepszym wydaniu, a to za sprawą wygodnych foteli, zawieszenia amortyzującego nierówności nawierzchni i wysokiej klasy izolacji akustycznej! 

 

NOWE-BERLINGO-2018-citroen-auto-gazda-slask.jpg

 

Nowy  Citroën Berlingo - Inteligentna Technologia.

Technologia jest mocną stroną samochodów marki Citroën, dlatego nie mogło jej zabraknąć w Nowym Citroënie Berlingo, w którym znajdziemy bogaty zestaw nowoczesnych i użytecznych technologii, ułatwiających codzienne życie i zwiększających bezpieczeństwo jazdy.

Jazda pod kontrolą Grip Control z Hill Assist Descent i kontrolą stabilności przyczepy​

W Nowym Citroënie Berlingo zastosowano rozwiązania pozwalające kierowcy zoptymalizować trakcję samochodu. Służy do tego między innymi technologia Grip Control z funkcją Hill Assist Descent. Zapewnia ona kontrolę nad prędkością i poprawia właściwości trakcyjne, bez względu na stan nawierzchni i stopień nachylenia drogi. Kontrola stabilizacji toru jazdy przyczepy, będąca dodatkową funkcją systemu stabilizacji toru jazdy ESP, wykrywa ruchy wahadłowe przyczepy w samochodzie z fabrycznym hakiem. Działa też na hamulce w celu ustabilizowania toru jazdy przyczepy.

Bezpieczna jazda z 19 systemami wspomagającymi prowadzenie

Alarm niezamierzonego przekroczenia linii, system monitorujący koncentrację kierowcy, system kontroli martwego pola, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, system automatycznego hamowania, kamera cofania z funkcją Top Rear Vision to tylko zalążek praktycznej technologii, którą znajdziecie w Nowym Berlingo!

systemy-bezpieczeństwa-nowy-citroen-berlingo-2018-auto-gazda-22.jpg

wspomaganie-nowy-citroen-berlingo-2018-auto-gazda-23.jpg

Ekran dotykowy 8'' to stała łączność ze światem

Ekran dotykowy 8" i cztery systemy łączności: Mirror Screen, CITROËN Connect Navi, CITROËN Connect Box i indukcyjna ładowarka do smartfona, zapewniają łączność pomiędzy światem urządzeń cyfrowych a samochodem.

NOWE-BERLINGO-2018-tablet-citroen-auto-gazda-pszczyna.jpg

 

 

Nowy Citroën Berlingo – ekonomiczne i efektywne silniki PureTech.

Zastosowanie nowego wariantu platformy i silników najnowszej generacji, wydajnych, a jednocześnie przyjaznych dla środowiska, gwarantuje niezwykle dynamiczne właściwości jezdne Nowego Citroëna Berlingo. Oferta silników to zarówno silniki Diesla i benzynowe, sprawdzające się zarówno podczas jazdy w mieście, jak i poza nim. Jednostki te umożliwiają rewelacyjne osiągi, pozwalając przy tym efektywnie ograniczyć emisję zanieczyszczeń. Nowy Citroën Berlingo dostępny będzie m. in. z 8-przełożeniową automatyczną skrzynią biegów (EAT8), przyczyniającą się do wyjątkowego komfortu prowadzenia.

Silniki benzynowe z gamy PureTech:

silnik PureTech S&S o pojemności 1,2 litra i mocy 110 KM z manualną 6-przełożeniową skrzynią biegów lub 130 KM z automatyczną skrzynią biegów EAT8.

nowe-berlingo-citroen-auto-gazda-katowice-bielsko-pszczyna-gliwice.jpg

Silniki Diesla z gamy BlueHDi:


silnik BlueHDi S&S o pojemności 1,5 litra i mocy 75 KM, 100 KM lub 130 KM z manualną 6-przełożeniową skrzynią biegów lub automatyczną EAT8.

 

Nowe Berlingo - nowe możliwości!

Nowy Citroën Berlingo to doskonały wybór dla wszystkich pasjonatów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, dla tych, którzy cenią sobie przestrzeń i nieograniczone możliwości. W tym miejscu podsumowaliśmy najważniejsze zmiany, które można znaleźć w Nowym Berlingo: 

-  wyjątkowa modułowość dzięki trzem niezależnym tylnym fotelom o jednakowej wielkości, które można złożyć
za pomocą prostego przycisku Magic flat® umieszczonego w bagażniku. W połączeniu ze składanym przednim fotelem pasażera pozwala to uzyskać całkowicie płaską podłogę i długość ładowania do 2,70 m w przypadku nadwozia w rozmiarze M i 3,05 m w rozmiarze XL,

dwoje dużych bocznych drzwi przesuwnych wyposażonych teraz w elektrycznie opuszczane szyby,

-  wzorcowa w tej klasie pojemność bagażnika, powiększona o 100 l do 775 l w przypadku nadwozia w rozmiarze M. Łatwy dostęp do bagażnika dzięki otwieranemu tylnemu oknu i 2-pozycyjnej półce,

-  większe i bardziej inteligentne schowki, np. wielofunkcyjny system Modutop® nowej generacji zapewniający lepsze doświetlenie wnętrza lub schowek Top Box, wyjątkowy dzięki sufitowej poduszce powietrznej Airbag in Roof.

Ponadto Nowy Citroën Berlingo poszerza funkcjonalność dzięki:

platformie EMP2, która pozwala na zwiększenie zwrotności (elektryczne wspomaganie kierownicy, średnica skrętu), zoptymalizowanie masy oraz na dostęp do najnowszych technologii wspomagania prowadzenia. Część tylna platformy pozostaje bez zmian w celu uzyskania większej ładowności i zachowania dotychczasowej szerokości między nadkolami,

19 technologiom wspomagania prowadzenia, takim jak: kolorowy wyświetlacz przezierny (Head-up Display), tempomat adaptacyjny z funkcją zatrzymania pojazdu, elektryczny hamulec postojowy, kamera cofania z funkcją Top Rear Vision, system Grip Control z funkcją Hill Assist Descent czy też system stabilizacji toru jazdy przyczepy,

-  czterem technologiom usług łączności, takim jak CITROËN Connect Navi lub ładowanie bezprzewodowe smartfona,

-  nowemu zawieszeniu stanowiącemu kwintesencję know-how Citroëna w zakresie komfortu, szerokiej gamie wydajnych układów napędowych, takich jak nowy silnik BlueHDi 1.5 lub automatyczna skrzynia biegów EAT8, a także jednostki PureTech 1.2

 

Nowy Citroën Berlingo to samochód "Inspired by you" - stworzony dla każdego, zainspirowany potrzebami każdego z nas. Bez względu na to, czy służy jako samochód rodzinny, do podróży małych i dużych - możesz go szybko dostosować do każdej sytuacji. W Nowym Berlingo poczujesz się przede wszystkim jak u siebie w domu - komfortowo, bezpiecznie, stylowo. Poznaj jego wersje wyposażenia i cennik poniżej:    


Nowy CITROËN BERLINGO - Cennik modelu
         
Wersja Silnik Skrzynia biegów Ceny:
      BRUTTO NETTO
     
Długość nadwozia M        
LIVE 1.2 PureTech 110 S&S  M6           61 900              50 325   
1.5 BlueHDi 75 M5           64 700              52 602   
1.5 BlueHDi 100  M5           70 000              56 911   
1.5 BlueHDi 130 S&S M6           76 800              62 439   
FEEL 1.2 PureTech 110 S&S M6           68 400              55 610   
1.5 BlueHDi 100  M5           76 500              62 195   
1.5 BlueHDi 130 S&S M6           83 300              67 724   
1.5 BlueHDi 130 S&S  EAT8           91 300              74 228   
SHINE 1.2 PureTech 110 S&S M6           77 900              63 333   
1.5 BlueHDi 100 M5           86 000              69 919   
1.5 BlueHDi 130 S&S M6           92 800              75 447   
1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8         100 800              81 951   
Długość nadwozia XL        
LIVE 1.2 PureTech 110 S&S M6           65 900              53 577   
1.5 BlueHDi 100 M5           74 000              60 163   
1.5 BlueHDi 130 S&S M6           80 800              65 691   
1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8           88 800              72 195   
FEEL 1.2 PureTech 110 S&S M6           72 400              58 862   
1.5 BlueHDi 100 M5           80 500              65 447   
1.5 BlueHDi 130 S&S M6           87 300              70 976   
1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8           95 300              77 480   
SHINE 1.2 PureTech 110 S&S M6           81 900              66 585   
1.5 BlueHDi 100 M5           90 000              73 171   
1.5 BlueHDi 130 S&S M6           96 800              78 699   
  1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8         104 800              85 203   

nowy-citroen--berlingo-katalog-auto-gazda-śląsk-PRZYCISK.png


ODKRYJ MOŻLIWOŚCI NOWEGO CITROËNA BERLINGO! Zapraszamy do kontaktu.

Odpowiemy w ciągu 24 godzin.