NOWY CITROËN BERLINGO

NOWE-BERLINGO-CITROEN-AUTO-GAZDA-ŚLĄSK.png

Nowy Citroën Berlingo – kolejna odsłona kultowego kombivana, który swój początek miał w 1996r. Trzecia generacja  kontynuuje cykl prostego, a zarazem multifunkcjonalnego samochodu, który w ciągu kilkunastu lat był zarówno towarzyszem rodzinnych wypraw, jak i niezawodnym partnerem biznesowym. Dziś kontynuuje spójną stylistykę marki Citroëna, dodając nowemu  Berlingo  świeże spojrzenie i zadziorny charakter. Premiera nowego Berlingo we wrześniu 2018r., a już dziś odkrywamy pierwsze newsy prosto od producenta nowego Berlingo!  

 

Nowy Citroën Berlingo – kontynuacja fenonemu modelu Citroën Berlingo.  

Od początku Citroën Berlingo wprowadził wiele innowacji w segmencie kombivanów, dzięki którym wyróżnił się swoją odmiennością, wyznaczając tym samym nowe standardy pod względem wszechstronności i funkcjonalności. Jednym z przykładem tej funkcjonaloności jest wprowadzenie trzech, niezależnych tylnych siedzeń, podsufitowego schowka Modutop® lub otwieranej tylnej szyby. Takie rozwiązania były strzałem w dziesiątkę i  okazały się niezwykle korzystne dla jego stylistyki, komfortu i właściwości jezdnych. W 2017 r. sprzedano 165 000 egzemplarzy samochodów osobowych i użytkowych drugiej generacji, której produkcja rozpoczęła się w 2008 r. Wynik ten był lepszy niż w rekordowym 2016 r. W 2017 r. Citroën Berlingo stał się najlepiej sprzedającym się modelem marki w 17 krajach. Dziś jest drugim w rankingach sprzedaży modelem Citroëna po C3, a w Europie drugim najlepiej sprzedającym się modelem kombivana i należy do pierwszej trójki w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. W sumie od chwili wprowadzenia na rynek w 1996 r. wyprodukowano ponad 3,3 miliona egzemplarzy tego modelu.

NOWY-CITROËN-BERLINGO-rodzinny-samochód-citroen-auto-gazda-śląskie.jpg

Nowy Citroën Berlingo – dla kogo?

Trzecia generacją Berlingo w wersji osobowej Citroën odsłania ważny model zarówno dla marki, jak i dla segmentu, którego był inicjatorem. Samochód uniwersalnie dostosowuje się do potrzeb zarówno młodych rodzin z dziećmi, ale również seniorów, którzy cenią sobie komfort i przejrzystość podczas jazdy, czyniąc samochód idealnym partnerem w prowadzeniu aktywnego stylu życia. Miłośnicy Berlingo szukają w nim przestronności, funkcjonalności i prostoty, zachowując jednocześnie nietuzinkową stylistykę i nutę nowoczesności. Pod względem stylu i komfortu nowy Citroën Berlingo jest odpowiedzią na nowe hasło marki „Inspired By You”.

 NOWE-BERLINGO-2018-citroen-auto-gazda-bielsko.jpg

Nowy Citroën Berlingo – nowy wygląd!

Nowe Berlingo nawiązuje do C3 Aircross z charakterystycznymi nakładkami ochronnymi Airbump. Sylwetkę samochodu cechuje krótki i wysoki przód, który jest zapowiedzią nowej, większej przestrzeni w kabinie. Mocne przesunięcie przedniej osi do przodu było możliwe dzięki zastosowaniu zupełnie nowej, lekkiej i sztywnej platformy EMP2.  Jest lżejsza, dzięki czemu samochód staje się oszczędniejszy, a jednocześnie zwiększa się ładowność. Ma być także zwrotniejszy od swojego poprzednika.

nowe-berlingo-dwie-wersje-nadwozia-auto-gazda.jpg

Nowy Citroën Berlingo - dwie wersje nadwozia.

Nowy Citroën Berlingo będzie dostępny w dwóch wersjach długości nadwozia. Podstawowa wersja M jest o dwa centymetry dłuższa od modelu poprzedniej generacji – mierzy 4,40 m przy rozstawie osi 2,78 m i bagażnikiem o pojemności 775l. Wydłużony wariant XL zyskał 35 cm, dając w sumie 4,75 m długości przy rozstawie osi 2,97 m. Bagażnik w tej wersji oferuje 1050 litrów. Obydwie wersje Citroena Berlingo występują w konfiguracji pięcio- i siedmioosobowej. Przestrzenią można dowolnie konfigurować, a to dzięki modułowej konstrukcji z trzema niezależnymi, wyjmowanymi tylnymi fotelami.

Multifunkcjonalność zobowiązuje, dlatego w nowym Citroënie Berlingo nie mogło zabraknąć mnóstwo schowków umieszczonych wszędzie tam, gdzie można byłby się ich spodziewać. Jest ich łącznie 28, a ich łączna pojemność wynosi 186 litrów! W samej części nad pasażerami – Modutop – wygospodarowano 92 l przestrzeni w różnego rodzaju skrytkach.

Berlingo będzie lepiej wyposażony w systemy bezpieczeństwa znane z modeli osobowych, a także w 8-calowy ekran systemu multimedialnego. Co ważne, podstawowe elementy obsługi wnętrza, jak na przykład klimatyzacja, będą sterowane tradycyjnymi przyciskami.

Już wkrótce wrócimy z najnowszymi newsami na temat Nowego Berlingo!  

P R O M O C J E